BuzzJack
Entertainment Discussion

Welcome Guest ( Log In | Register | Help )

Latest Site News
 
Reply to this topicStart new topic
> 2019/2020 FA Cup
Track this topic - Email this topic - Print this topic - Download this topic - Subscribe to this forum
Mack.
post Sep 5 2019, 02:58 PM
Post #1
It's the return of the Mack.
*******
Group: Moderator
Posts: 30,213
Member No.: 12,915
Joined: 1-February 11
   No Gallery Pics
 


Odds: (Coral)

Man City 10-3f
Liverpool 11-2
Tottenham 8-1
Chelsea 9-1
Man Utd 9-1
Arsenal 10-1
Wolves 16-1
Everton 20-1
Leicester City 25-1
West Ham United 25-1
Watford 40-1
Newcastle United 40-1
Crystal Palace 50-1
Bournemouth 50-1
Southampton 50-1
Burnley 66-1
Brighton 66-1
Aston Villa 66-1
Norwich City 80-1
Sheffield United 80-1
West Brom 100-1
Derby County 100-1
Leeds United 100-1
Fulham 100-1
Cardiff City 150-1
Brentford 150-1
Huddersfield Town 150-1
Middlesbrough 150-1
Nottingham Forest 150-1
Sheffield Wednesday 150-1
Stoke City 150-1



The FA Cup first qualifying round tie between Thatcham Town and Salisbury will be shown live on the BBC.

The match takes place on 7 September (12:30 BST) and will be streamed on the BBC Sport website, app and iPlayer.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mack.
post Sep 5 2019, 02:59 PM
Post #2
It's the return of the Mack.
*******
Group: Moderator
Posts: 30,213
Member No.: 12,915
Joined: 1-February 11
   No Gallery Pics
 


First Qualifying Round Draw


1 Thornaby v Ossett United
2 1874 Northwich v Pickering Town
3 Scarborough Athletic v Marske United
4 Lancaster City v Northwich Victoria
5 FC United of Manchester v Atherton Collieries
6 Dunston or Goole v Sunderland RCA
7 Liversedge v Stockton Town
8 Newcastle Benfield v Radcliffe or Runcorn Town
9 Warrington Town v City of Liverpool
10 Charnock Richard or Longridge Town v Irlam
11 Widnes or Mossley v Whitby Town
12 Tadcaster Albion v Ashton United
13 Stalybridge Celtic or West Didsbury & Chorlton v Padiham or Marine
14 Trafford v Bamber Bridge
15 Eccleshill United or Glossop North End v Pontefract Collieries or Hebburn Town
16 South Shields v Colne
17 Maltby Main v Ramsbottom United or Winsford United
18 Brighouse Town or Morpeth Town v Hyde United
19 Seaham Red Star v Witton Albion
20 Kirby Muxloe v Boston Town or Leicester Nirvana
21 Lutterworth Town v Hednesford Town
22 Halesowen Town v Lichfield City
23 Long Eaton United or South Normanton Athletic v Coalville Town
24 Tamworth v Nuneaton Borough
25 Loughborough Dynamo or Sherwood Colliery v Heather St Johns
26 Barwell v Heanor Town or AFC Mansfield
27 Romulus v Buxton
28 Banbury United v Gainsborough Trinity
29 Matlock Town v Basford United
30 Stratford Town v Stourport Swifts or Boldmere St Michaels
31 Rushall Olympic v Sheffield
32 Belper Town or Sporting Khalsa v Alvechurch
33 Nantwich Town v Grantham Town
34 Kidsgrove Athletic or Newcastle Town v Cleethorpes Town
35 Sutton Coldfield Town v Redditch United
36 Stafford Rangers v Mickleover Sports
37 Bromsgrove Sporting v Stourbridge
38 Whitchurch Alport v Leek Town
39 Chasetown v Staveley MW
40 Wingate & Finchley v London Colney
41 Soham Town Rangers v Whitton United
42 Takeley or White Ensign v Potters Bar Town
43 Deeping Rangers v AFC Sudbury
44 Enfield Town v AFC Rushden & Diamonds
45 Kings Langley v Barking
46 Hornchurch v Kempston Rovers
47 Cheshunt v Brightlingsea Regent
48 Stamford v FC Clacton or Witham Town
49 Biggleswade v Tilbury
50 Basildon United v Coggeshall Town
51 Royston Town v Rothwell Corinthians
52 Histon v Maldon & Tiptree
53 Waltham Abbey v Canvey Island
54 Colney Heath v Corby Town
55 Dunstable Town v Bishop’s Stortford
56 Grays Athletic v March Town United
57 Barton Rovers v Romford
58 Aylesbury United v Walthamstow
59 St Ives Town v Berkhamsted
60 FC Romania or Ware v Leiston
61 East Thurrock United v Peterborough Sports
62 Wisbech Town or Ely City v Hitchin Town
63 Bowers & Pitsea v Harlow Town or Brentwood Town
64 Godmanchester Rovers or St Neots Town v Biggleswade Town
65 Hadley v Arlesey Town
66 Dereham Town v Needham Market
67 Lowestoft Town v Thame United or Leighton Town
68 Whitstable Town v Folkestone Invicta
69 Chesham United v Fleet Town
70 Whyteleafe v Merstham
71 Chertsey Town v Sheppey United
72 Chichester City v Chalfont St Peter
73 Hartley Wintney v Spelthorne Sports
74 Bracknell Town v Carshalton Athletic
75 Kingstonian v Walton Casuals
76 Leatherhead v Lewes
77 Hanwell Town v Staines Town
78 South Park v Badshot Lea
79 Tooting & Mitcham United v AFC Vardeanians
80 Whitehawk v Abbey Rangers
81 Hastings United v Worthing
82 Haywards Heath Town v AFC Dunstable or Hayes & Yeading United
83 Harrow Borough v Binfield
84 Horley Town v Balham
85 Cray Wanderers v Bedfont Sports Club
86 Westfield v Chipstead or Hassocks
87 Haringey Borough v Herne Bay or AFC Croydon Athletic
88 Corinthian Casuals v Sevenoaks Town
89 Sutton Common Rovers v Beaconsfield Town
90 Ashford United v Farnborough
91 Ramsgate v Arundel
92 Sutton Athletic v Flackwell Heath
93 VCD Athletic or AFC Uckfield Town v Moneyfields
94 Bognor Regis Town v Sittingbourne
95 Little Common v Hendon
96 Horsham YMCA v Margate
97 Metropolitan Police v Horsham
98 Weston Super Mare v Fareham Town
99 Cinderford Town v Bideford
100 Didcot Town v Poole Town
101 Truro City v Wimborne Town
102 Plymouth Parkway v Merthyr Town
103 Bridgwater Town v Bristol Manor Farm
104 Winchester City or AFC Stoneham v Taunton Town
105 Willand Rovers v North Leigh
106 Slimbridge or Burnham v Tiverton Town
107 Hythe & Dibden v Kidlington
108 Tavistock v Shepton Mallet or Melksham Town
109 Highworth Town v Yate Town or Exmouth Town
110 Wantage Town or Thame Rangers v Swindon Supermarine
111 Longlevens v Portland United
112 Thatcham Town v Salisbury
113 Cirencester Town v Gosport Borough
114 Evesham United v Dorchester Town
115 Mangotsfield United v Blackfield & Langley
116 Sholing v Bradford Town
Go to the top of the page
 
+Quote Post


Reply to this topicStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:


 

Lo-Fi Version Time is now: 20th September 2019 - 11:45 AM